Творча спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України»

Нещодавно творча Спілка, що об’єднує у тридцяти відділеннях більше двох тисяч професійних митців естради і цирку, відсвяткувала 20 - річний ювілей. Вона є ровесницею нашої Незалежності і всі її творчі, духовні діяння і наміри сповна відповідають віянням і настроям часу і суспільства –від надмірного романтизму спочатку до поміркованості і зрілого прагматизму згодом, але ніколи - байдуже, спроквола.


Мистецький осередок завжди діє динамічно, патріотично і високопрофесійно – недарма Наглядову раду Асоціації очолює Анатолій Авдієвський, визначний музикант, відомий  всьому світові академік, Герой України, народний артист СРСР і України, Шевченківський лауреат, незмінний протягом десятиліть художній керівник  унікального хору імені Г. Верьовки. Завжди поруч з ним однодумці: президент Асоціації, заслужений діяч мистецтв України, відомий поет – пісняр  і музикант, ветеран Українського радіо – і телеефіру Віктор Герасимов, народні артисти України – диригент, професор Ростислав Бабіч, відомий  пересмішник Анатолій Литвинов, співаки Іван Попович і Микола Свидюк, фокусник Степан Савка, керівник ансамблю «Кобза» Євген Коваленко, інструменталісти – заслужені діячі мистецтв України Петро Заїка і Юрій Білак, режисери, заслужені діячі мистецтв України Євген Ваврик, Микола Юдін і Олександр Чуніхін, професор Вадим Калашников; заслужені діячі естрадного мистецтва України – композитор Леонід Попернацький, поети – піснярі Владлен Ковтун і Анатолій Толстоухов, диригент Ювеналій Бубнов, балетмейстер Тарас Шіт, директор – розпорядник Леонід Дехтяренко, хормейстер Катерина Герасимова, інші провідні митці.

Усі разом вони творять фестивалі і конкурси, значення яких в умовах становлення молодої держави важко переоцінити, адже саме за поколінням, яке стрімко рухається на зміну попередніх, чутливо реагує на усе нове, незвідане, - наше зовсім недалеке майбутнє .

Ці прийдешні звитяжці духу будуть визначати місце і значення України у світі і саме духовність, жива творчість, активне втручання у новонароджуваний світ прекрасного формуватимуть тонку і вразливу дитячу душу, втілюватимуть її прагнення і романтичні пориви, являтимуть світові особистості. Подібних заходів у творчої спілки багато, вони розмаїті і несхожі одне на одного – як за жанрами, так і за складом учасників і, звичайно ж, за масштабами охоплення глядача і слухача (маю на увазі “глибинку”, де часто народжуються справжні таланти, хоч, спочатку, для небагаточисельних аудиторій). Проте, незважаючи на місце проведення, усі фестивалі і конкурси Асоціації мають всеукраїнський розголос – завдяки першим національним каналам Українського телебачення і радіо їх знають мільйони шанувальників прекрасного, і, що важливо, діти з усіх усюд – від найвіддаленішого карпатського хутірця до мегаполісів. Правильний, життєво логічний акцент зробила Асоціація, розповсюджуючи свою діяльність у провінції. Найсвіжіший приклад – Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Пісенні Медобори» у легендарному Гусятині над Збручем, краю Северина Наливайка та Івана Пулюя, землі автора чудових пісень січових стрільців Богдана Лепкого (згадаймо «Чуєш, брате мій», «Час рікою пливе»…), сучасного поета – пісняра Степана Галябарди. Щороку на фестивалі збираються кілька сотен виконавців з усієї України. Перший в умовах оновленої держави фестиваль Асоціація проводила за підтримки місцевої влади, чия  добра воля  гармонійно сполучилась із творчими принципами Асоціації – усе це вилилось у справжнє, небувале для Гусятина мистецьке явище: на сцені спеціально відремонтованого для цієї події палацу культури (відзначимо цю деталь!) співало, танцювало, вигравало на різних інструментах більше трьохсот учасників, серед яких, наприклад, єдиний у своєму роді хор Чортківської катехитичної академії.