АСОЦІАЦІЯ ДІЯЧІВ ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ

розміщено в: ПРО СПІЛКУ | 0

Іноземні виконавці: Кубанський козачий хор (м.Краснодар), О.Сєров, Л.Доліна, ансамбль «Червона калина» (м.Грайворон Білгородської області Російської Федерації), Р.Караклаїч (Югославія), А.Миронов (Франція), Г.Гринальді, Б.Тенін (США), А.Чеберенчик (Канада), К.Зібель (Німеччина), інші.

Багато років режисерсько-постановчу групу «Боромлі» очолював Б.Г.Шарварко. Вперше в історії фестивального руху в Україні у межах «Боромлі» було започатковано і успішно проводиться Конкурс на краще виконання творів про українське село, – серед його лауреатів за ці роки – численні народні і заслужені артисти України, професійні митці. «Боромля» має унікальне виховне значення на тлі занепаду культури українського села – селяни, їх діти мають змогу прилучатися до найвищих зразків академічного, естрадного і фольклорного мистецтва, спілкуватись із «живими» класиками.

1993 року Асоціація, разом із Мінкультури і Держтелерадіо України започаткувала фестиваль «ПІСЕННИЙ ВЕРНІСАЖ», щорічну українську «Пісню року», єдине у країні свято виключно україномовної пісні. Таким же є і «Дитячий пісенний вернісаж» – щорічний пісенний і хореографічний творчий звіт дитячої і юнацької української пісні, танцю, інші всеукраїнські фестивалі і конкурси мистецтв, що їх Асоціація проводить спільно з Міністерством культури України, Національними теле- і радіокомпаніями України, КМДА.

Асоціація проводить постійну, цілеспрямовану роботу по соціальному захисту своїх членів, професійних митців. Враховуючи наявність недостатньої кількості робочих місць (у зв’язку з відсутністю в Україні повноцінної гастрольно-концертної діяльності), творча Спілка залучає митців до участі у численних мистецьких проектах, що їх здійснює: фестивалі, конкурси, численні авторські, сольні, тематичні, ювілейні концерти у багатьох містах України тощо. Багато членів Асоціації є постійними працівниками творчої Спілки.

Асоціація підтримує своїх членів, разом із Мінкультури України представляючи їх до відзначення званнями, стипендіями тощо, звертаючись з цього приводу також до місцевих адміністрацій.

Асоціація є єдиною творчою Спілкою, що здійснює доплату до пенсій непрацюючим пенсіонерам, своїм членам.

ТС «АДЕМ України», з метою заохочення митців за успіхи у їхній творчій роботі, започаткувала професійні почесні звання «Заслужений артист естрадного мистецтва України» та «Заслужений діяч естрадного мистецтва України», за погодженням з Міністерством юстиції України.

З метою захисту інтелектуальної власності членів творчої Спілки 1998 року, з ініціативи Асоціації, створено і діє ВГО «Агентство охорони прав виконавців» (ВГО АОПВ).

Наглядову Раду ТС «АДЕМ України» нині очолює Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, академік Євген Герасимович Савчук.

Міжнародна діяльність Асоціації визначається спільними мистецькими акціями і контактами з Міжнародним союзом діячів естрадного мистецтва, Міжнародним союзом діячів музичного мистецтва, інституціями ЮНЕСКО, зарубіжними агентствами охорони прав інтелектуальної власності авторів і виконавців SASEM (Франція), GEMA (Німеччнина), РОУПИ (Російська Федерація).

2004 року Асоціацію відзначено Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України. У складі Секретаріату і Правління Асоціації працюють видатні митці, представники усіх жанрів естради і цирку.

Діяльність  Асоціації протягом 30 років набула загальнонаціонального характеру і є невід’ємною від усього багатовимірного розмаїтого життя мистецтва України, його яскравою і змістовною складовою. Концептуально творча Спілка сприяє піднесенню ролі національного фактору у всіх творчих починаннях, поширенню української мови і мелосу у світі, вихованню патріотичної свідомості у підростаючого покоління, розвитку жанрів естради і цирку у руслі національної традиції, поєднаною з сучасністю. За своєю суттю діяльності і обсягом охоплення сфер публічного впливу, плідними творчими наслідками Асоціація є національною всеукраїнською інституцією.