Катя Бужинська

розміщено в: АРТИСТИ СПІЛКИ | 0

Катери́на (Ка́тя) Бужи́нська (*13 серпня 1979, м. Норильськ) — співачка, Заслужена артистка України, солістка – вокалістка творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».

Володар титулу — «Людина року-98» в номінації «Юний Талант року».
Аудіоальбоми: «Лед» (1999), «Україна» (2000), «Пламя» (2001), «Романсеро» (2003).
Після закінчення дев’яти класів, екстерном здає іспити повного курсу навчання в середній школі й вступає до Чернівецького музичного училища на відділення академічного вокалу. 1995 р. за пропозицією продюсера Ю. Квеленкова, переходить на другий курс Київського вищого музичного училища ім. Глієра, відділення «Естрадного вокалу». 2000 р. закінчує його й одержує диплом бакалавра за фахом «артист естради». З 1996 по 1999 р.р. бере участь у дванадцяти конкурсах естрадної пісні, на яких стає лауреатом, а на п’ятьох найпрестижніших, міжнародних — володарем Гран-прі, зокрема, у конкурсі молодих виконавців «Слов’янський базар—98». За всю історію проведення цього конкурсу жоден з його учасників не мав такого результату: вона набрала за підсумками двох конкурсних днів 297 балів з 300 можливих, при цьому відірвавшись від найближчого суперника на 25 балів. Після перемоги на «Слов’янському базарі», тісно співпрацює з поетом Ю. Рибчинським і композитором О. Злотником. Головним музичним консультантом для неї є композитор і аранжувальник, професор І. Стецюк. З 1998 по 2000 р. бере участь у творчих вечорах І. Рєзника в Москві, В. Бистрякова, І. Пушкар, О. Коротко й інших відомих композиторів і поетів – піснярів. 1998 р. стає володарем премії «Прометей-престиж» у загальнонаціональній програмі «Людина року»; «Відкриття року» у програмі «Шлягер-97»; переможцем конкурсу «Золота фортуна» – 1999 р; 2000 р. – переможцем національного конкурсу в модельному бізнесі «Чорна перлина»; виступила в Ізраїлі із сольною програмою (Тель-Авів, Ашдод). 2001 року бере участь у фестивалі в Сан-Ремо (Італія). Катя Бужинська — перша українська співачка, запрошена на фестиваль. 2001 року бере участь у фестивалі «Україна», у одному зі стародавніх театрів Лондона — Albery theatre; 2002 р. виступає із сольними концертами в США (Х’юстон).

Є активною учасницею і лауреатом Всеукраїнських фестивалів сучасної естрадної пісні «Пісенний вернісаж» у Національному палаці мистецтв «Україна». Член правління творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».